Sauna sucha

Temperatura wynosi 90-110 C , wilgotność do 10%

Sauna fińska to inaczej sucha sauna. Temperatura powietrza osiąga w niej od 60 do nawet 110 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 5-15%. Utrzymanie tak wysokiej temperatury w saunie suchej jest możliwe dzięki specjalnemu piecowi rozgrzewającemu kamienie.

 

 

Sauna parowa

Temperatura wynosi 55-70 C a wilgotność sięga 70%

Gorąca para, która unosi się w saunie parowej, sprzyja odprężeniu całego ciała. Możemy się w niej zrelaksować po dniu ciężkiej i stresującej pracy. Temperatura w niej nie jest, aż tak wysoka, jak w przypadku sauny suchej. Dzięki temu korzystanie z niej przez osoby nieznoszące gorąca jest przyjemniejsze i nie powoduje duszności.

 

Sauna infrared 

Ze względu na temperaturę (37-55 C) z sauny korzystać mogą osoby w różnym wieku.

Leczniczy aspekt związany jest z energią cieplną, wytwarzaną przez generowane tu promienie podczerwone. Przenikają one do organizmu nawet na głębokość 4 cm i dzięki temu skutecznie oddziałują. Aby jednak doświadczyć właściwości zdrowotnych sauny infrared, w środku musi panować temperatura nie niższa niż 30 stopni Celsjusza i nie wyższa niż 60. Tak szeroki, dopuszczalny zakres temperatur sprawia, że z sauny na podczerwień mogą korzystać zarówno osoby starsze, jak i dzieci.

Zachęcamy do zakupu karnetu uprawniającego do 10 wejść 30-minutowych.

<<Powrót